Pridané dňa od oko

Bratislava, 4. február 2016 – Skúsili ste už stopovať alebo sa vybrať do sveta bez mobilu či peňazí? Ak nie, práve teraz máte možnosť to skúsiť. Nie je to jednoduché a spoľahnúť sa budete musieť len na seba, pár kamarátov a niekoľko plechoviek nápoja, ktorý vám dá krídla. Naposledy sa do rovnakého odvážneho projektu zapojilo vyše sto tímov z celého sveta presne pred dvoma rokmi. V týchto dňoch sa dobrodružstvo opäť začína. Na podanie prihlášky zostávajú necelé dva týždne.

Vybrané tímy budú vyslané na jedno z piatich východiskových miest v Európe, z ktorých sa každý vyberie svojou cestou. Či už za vysnívanou destináciou alebo budú verní svojím túlavým topánkam. Barcelona, Florencia, Berlín, Edinburg a Praha budú začiatkom dobrodružstva pre pretekárov na ich epickej ceste do Paríža. Tímy sa musia pred dosiahnutím cieľovej čiary zastaviť na šiestich kontrolných stanovištiach. Až v 40 európskych destináciách, ako napríklad  Kodaň, Londýn, Budapešť, Ženeva, Bordeaux, Viedeň, Krakov, Benátky a Madrid, budú na súťažiacich čakať checkpointy, na ktorých si zmerajú svoje sily.

V roku 2014 tímy na ich ceste po Európe, spolu vymenili viac ako 16.000 plechoviek. Jeden z najúžasnejších obchodov zo všetkých bola výmena len ôsmich plechoviek za luxusnú večeru, hotelovú izbu, jazdu na letisko a let! Čo na toto dobrodružstvo hovoria členovia tímu Beach Bull Blondiez z roku 2014? “Pravdepodobne je to tá najlepšia vec, ktorá sa nám kedy stala. Celý zážitok nám dal perspektívu: stretli sme sa z ľuďmi z celého sveta, ktorí majú rovnako radi jednoduché veci v živote, užívajú si cestovanie a dobrodružstvo. Stále tomu nemôžem uveriť – bolo to ako sen.”

Cesta už začala! Tak využi aj ty svoje čaro, strategické myslenie a poteš svojich fanúšikov… nech mesto svetla zažiari na váš triumf. Dáš to? Pre viac informácií o tejto dobrodružnej ceste navštív www.redbullcanyoumakeit.com a prihlás aj ty svoj tím do 14. februára 2016.

Sledujte udalosť na sociálnych sieťach

Facebook: https://www.facebook.com/events/1636547843273654/

Instagram: #canyoumakeit16