budova fiitEuropean BEST Engineering Competition
12. marca 2015 na FIIT STU v Bratislave. Celoeurópska inžinierska súťaž organizovaná BESTom pre študentov technických vysokých škôl. Vznikla v Kanade, kde má dlhoročnú tradíciu. Účasť na nej predstavuje prestíž a dáva študentom možnosť predviesť svoj talent, inovatívnosť a kreativitu. Podporuje komunikatívnosť a vynaliezavosť študentov, rozvíja ich schopnosti v plánovaní a navrhovaní.

 

Prezident Andrej Kiska zavítal na FIIT
Prestrihnutím diernej pásky, ktorá sa pred päťdesiatimi rokmi používala na vkladanie údajov do vtedajších počítačov, otvoril dnes slovenský prezident Andrej Kiska Výskumné centrum ESET. Spoločný projekt slovenskej bezpečnostnej spoločnosti ESET, Slovenskej technickej univerzity a Univerzity Komenského v Bratislave. V priestoroch Fakulty informatiky a informačných technológií STU bude študentom oboch univerzít poskytovať konzultácie pri príprave rôznych vedeckých prác a priestor na realizáciu praktických experimentov v oblasti informačnej bezpečnosti. „Dnes sa napĺňa ďalšia časť môjho sna. Vybudovať v Mlynskej doline mekku slovenského znalostného priemyslu….“ jedna z viet rektora STU, Roberta Redhammera.

 

Uprgrade laboratória FIIT-Molphir
13. marca bolo v laboratóriu nahradených 65 starších dotykových monitorov od FUNTORO EUROPE za najnovšiu generáciu. Zároveň sa aktualizujú systémy tak, aby mala fakulta k dispozícii najnovšie verzie, medzi ktoré patrí napríklad aj informačný systém, ktorý sa bude požívať vo vlakoch spoločnosti RegioJet. Okrem spomenutých monitorov pribudli v laboratóriu aj nové špecializované zariadenia do autobusov. Fakulta má tri tieto zariadenia. V celej Európe ich je dokopy do desať.

 

Nové video na nalákanie študentov : Poď na FIIT
,,Keď niekomu poviem, že študujem na fitke, pozerajú na mňa s obidvom a s rešpektom, “ výrok jedného zo študentov FIIT. Video ma 9 lajkov a 52 ľudí to označilo, že sa im to nepáči. Komentáre nie sú príliš kritické ba dokonca niektoré majú viac lajkov ako video. Avšak, prečo sa video neteší obľúbenosti, ostáva záhadou.

 

Grafy ohľadom fakulty na stránke lepsieskoly.sk
Až 80% respondentov by si zvolila pri opakovanej voľbe vysokej školy znovu FIIT. Pri zhode odboru vzdelania a povolania 94% fakúlt dosiahlo horšie hodnotenie ako FIIT. Pracovný priemerný mesačný prijem absolventov je 1664€ brutto na Slovensku.

 

MS FEST 2015
Technická konferencia, po ôsmich úspešných ročníkoch v Čechách, prvýkrát aj na Slovensku. Mali ste možnosť stretnúť sa so špičkovými vývojármi, IT odborníkmi,
zo Slovenska a Čiech. Konalo sa to 14. – 15. marca 2015 na FIIT STU v Bratislave, boli to dva dni plné technického obsahu. Bola to príležitosťučiť sa od tých najlepších, spoznávať podobne zameraných profesionálov a vymieňať si s nimi skúsenosti. To všetko úplne zdarma. Prednášali profesionáli zo sveta IT, .NET Frameworku, Azure a vývoja na platforme Windows. Sponzori konferencie sú Microsoft, Barclays, IMB a veľa ďalších.