Pridané dňa od oko

Koncom minulého roka uplynulo 30 rokov od toho pamätného dňa, keď sa pár študentov z internátu Mladosť rozhodlo založiť vlastné študentské rádio. Názov mnohým doteraz vŕta v hlave, a tak to napíšeme aj takto verejne, nech to zas vie o čosi viac ľudí. V oných časoch bola totiž na intrákoch tabuľka s nápisom „Tisíclôžková Internátna Stavba“. Jednoduché, výstižné a nemuseli sa trápiť s vymýšľaním niečoho nového. Ľudia, ktorí toto celé spáchali, majú dnes cez 50 rokov a majú za sebou úspešnú kariéru. Z rádia TLIS vyšli ľudia, ktorí neskôr spoluzakladali napríklad aj rádio Expres, Fun a Twist, iní majú úspešnú kariéru moderátorov a spíkrov. Za 30 rokov prešlo TLIS-om toľko ľudí, že ani nevieme, koľko ich naozaj bolo. A stále fungujeme a nechystáme sa ani náhodou skončiť! Pestrý program od pondelka do štvrtka, vždy večer od siedmej do polnoci, je zárukou, že si v ňom každý niečo nájde, aj keby nechcel. Nájdete u nás relácie od divadla cez film, hudobné profily k live rozhovorom, aj talkshow na rôzne témy. Playlist beží nonstop, takže ktorúkoľvek hodinu si nás zapnete, neostane ticho. Pôvodné vysielanie z búdok, ktoré boli na každej izbe, nahradil internet, a tak, či bývate v Petržalke, na Mlynoch alebo v Tokiu, nič nebráni tomu, aby ste nás počúvali. Stačí mať net. Okrem toho, že vysielame, páchame každoročne aj vyhlásenú koncoaprílovú free žúrku TRAFO parkotéka, kde sa minulý rok predstavilo viacero kapiel, spomenieme napríklad Noisecut, Hugo Čáves Orchestra alebo Sto Múch. Predminulý rok sme opäť postavili na stage slovenskú DnB jednotku B-Complexa. TLIS ale nie je len o tom, čo bolo, ale aj o tom, čo bude. Aktuálne pripravujeme nové funkcionality na našu stránku www.tlis.sk, kde je každý deň čerstvý program, pustíte si tu aj live stream v 256kbps kvalite a ak chcete, môžete nám nechať odkaz v shoutboxe.
Tak isto stále skvalitňujeme vysielanie, vyrába sa nová zvuková grafika a nové relácie s kvalitnejším zvukom. Ak aj ty chceš patriť do veľkej rodiny Tlisákov a pracovať nielen pre rádio, ale rozvíjať hlavne seba, každý polrok organizujeme konkurz, kde hľadáme ľudí na pozície Moderátor/Redaktor, Technik a PR/Marketing. Najbližší bude na jeseň, presný termín čekuj napríklad aj na našej Facebook fanpage http://www.facebook.com/TLISradio, kde dávame každý deň tak isto program a rôzne zaujímavosti z vysielania, vrátane fotiek, takže nás môžeš aj vidieť.
Ak sa staneš fanúšikom, tak okrem kopy informácií ťa občas pozveme aj na super žúrky, kde nás môžeš vidieť a pokecať s nami osobne. Tak čekuj, klikaj, píš a hlavne počúvaj!

Autor: Monika Vozárová