Pridané dňa od IAESTE

Po dlhoročnej tradícii v organizovaní pracovných veľtrhov na technických univerzitách s názvom iKariéra Dni Príležitostí prišla študentská organizácia IAESTE Slovakia s prevratnou novinkou. Spustenie online platformy na jeseň minulého roku dalo nový rozmer študentom pri hľadaní pracovných miest a obsadzovaní voľných pracovných pozícií.

Online Career Fair predstavuje najnovší zo širokého portfólia projektov, ktorým sa IAESTE Slovakia venuje. Ide o pracovný veľtrh virtuálneho charakteru, ktorý vystavujúcim spoločnostiam umožňuje komunikovať s potencionálnymi zamestnancami v reálnom čase prostredníctvom moderných komunikačných technologií.

Online verzia tradičného veľtrhu určeného predovšetkým pre študentov a absolventov s technickým zameraním bude dostupná už po tretíkrát v termíne
14.10. – 7.11. prostredníctvom stránky
www.dniprilezitosti.sk.

PREČO ONLINE?

V súčasnom uponáhľanom svete nadobúdajú mimoriadny význam riešenia šetriace čas a energiu. Koncept virtuálnej platformy dostupnej pre širokú masu študentov a čerstvých absolventov priamo z pohodlia domova, kancelárie, prednáškovej miestnosti či dokonca prostredníctvom bezdrôtového pripojenia z parku alebo priestorov nákupného centra kdekoľvek na svete nás bez pochýb dostal hneď od začiatku.

Vzhľadom k hlboko zakorenenej potrebe neustáleho pokroku a zvyšovania kvality projektov, na ktorých pracujeme, nebol dôvod, prečo túto inovatívnu myšlienku nezrealizovať, odlíšiť sa tak od ostatných usporiadateľov a naďalej napĺňať svoje poslanie pomáhať študentom.

HĽADANIE PRÁCE EŠTE NEBOLO TAK JEDNODUCHÉ

Virtuálna, plne interaktívna platforma je ideálnym riešením pre uchádzačov o zamestnanie, ktorí sa z akéhokoľvek dôvodu nemôžu zúčastniť fyzického veľtrhu. Sprístupnením online verzie pracovného veľtrhu sa navyše podarilo odstrániť aj posledné bariéry pri hľadaní zamestnania, ktorými sú veľakrát strach či nesmelosť uchádzačov pýtať sa.

Interaktívne prostredie je navyše veľmi minimalistické, prehľadné a intuitívne. Platforma je priamo dostupná z akéhokoľvek webového prehliadača.

PRÍSTUP NA VIRTUÁLNU PLATFORMU

Veľtrhu sa môže zúčastniť každý užívateľ internetu jednoduchým preklikom na platformu cez stránku www.dniprilezitosti.sk. Takto je uchádzač o zamestnanie schopný navštíviť stánky vystavujúcich spoločností, ktoré sa prezentujú formou rôznych videouputávok, interaktívnych prezentácií a rôznych ďalších multimediálnych propagačných materiálov.

Študenti či absolventi, pre ktorých je veľtrh primárne určený, navyše môžu veľmi jednoducho získať prehľad o aktuálnom dopyte na trhu práce, cenné informácie o nárokoch na budúcich zamestnancov či predstavu o tom, aké platové ohodnotenie možno na ktorom poste očakávať.

SNAŽÍME SA ODLÍŠIŤ

Prístup zamestnávateľov k študentom či absolventom je omnoho osobnejší ako v prípade bežných pracovných portálov. S predstaviteľmi spoločností je možné komunikovať v reálnom čase prostredníctvom chatu, prípadne zanechať správu a odpoveď si jednoducho odsledovať v schránke. Prihlásiť sa na zverejnené pracovné pozície vystavujúcich spoločností je možné priamo, zanechaním svojho životopisu.

Už tradične preferujeme pozície pre študentov s technickým zameraním, prípadne pozície z ekonomických odvetví. Online platforma ponúka stovky voľných pracovných pozícií z oblastí informačných technológií, telekomunikácií, energetiky, elektrotechniky, automobilového priemyslu, finančníctva, bankovníctva a pod.

Dosah online veľtrhu sa neobmedzuje iba na obsadzovanie voľných pracovných pozícií. Opýtať sa môžeš naozaj na čokoľvek, čo ťa zaujíma. S vybranými spoločnosťami si vieš mnohokrát odkomunikovať a dohodnúť sa na participovaní pri realizácii tvojej bakalárskej či diplomovej práce, prípadne môžeš využiť príležitosť na kariérne poradenstvo s vybranými HR manažérmi. Pýtaj sa a získaj navyše mnohé cenné zákulisné informácie o procesoch a postupoch výberového konania v tvojej vysnívanej spoločnosti.

S AKÝMI SPOLOČNOSTI SME DOTERAZ SPOLUPRACOVALI

Doterajších dvoch ročníkov sa veľtrhu zúčastnili spoločnosti zvučných mien ako T-Systems, Volkswagen, ESET, AVL, Alcatel-Lucent, Siemens, DELL, VÚB, Frequentis, Continental a iné.

PREKRAČUJEME HRANICE

Po poslednom ročníku virtuálneho veľtrhu, ktorého sa prvýkrát zúčastnila aj spoločnosť zo susedného Rakúska, sme sa rozhodli koncept online pracovného veľtrhu definitívne posunúť na medzinárodnú úroveň a naplno tak čerpať z výhod internetového sveta. Tento ročník navyše prvýkrát pod novou medzinárodnou značkou IAESTE Online Career Fair.
Najlepším spôsobom ako sa hneď na začiatku aktívne zapojiť do procesu hľadania práce je registrovať sa a vyplniť svoj životopis. Navyše, každý uchádzač o zamestnanie bude týmto zaradený do žrebovania o skvelé ceny ako napríklad tablety a smartphony.