Pridané dňa od oko

1Len nedávno sa v priestoroch Impact Hub Bratislava konal už štvrtý Startup Grind Bratislava. Tentokrát určený Michalovi Štenclovi, ktorý si už v ôsmich rokoch začal programovať svoj vlastný operačný systém a jeho túžbou je sprevádzať všetkých ľudí na Zemi.

Michal v roku 2004 založil spoločnosť Sygic, dnes celosvetovo najsťahovanejšiu offline navigáciu. Získal množstvo ocenení, ako napr. niekoľkokrát „Entrepreneur of the Year“ od spoločnosti EY či významné slovenské Krištáľové Krídlo za sektor hospodárstva. Na titulke Forbes Slovensko bol už v júli 2011 ako „Slovák, ktorý naviguje svet!“ Michalovi jeho talent a úspechy nemožno uprieť, a preto bolo úžasné, že prijal pozvanie na tento event.

Hostia sa zchádzali už od 18tej hodiny, aby si uchmatli svoje miesto či catering, ale aj aby stretli zaujímavých ľudí a mohli sa s nimi porozprávať.  Krátko pred 19tou prišiel aj Michal Štencl a interview sa mohlo začať. Moderátor večera Marek (z RubixLab-u) sa Michala opýtal množstvo otázok súvisiach s jeho životom, skúsenosťami a samozrejme sa nezabudlo ani na Sygic. Rozhovor sa niesol v pohodovej atmosfére, pričom na mieste uprene počúvalo okolo stovky ľudí, ktorí sa pýtali svoje otázky aj prostredníctvom sli.do. K interview nebudeme prezrádzať nič, veď pozrite si ho sami na tomto linku.

Po skončení sa ľudia opäť pustili do networkovania a niektorí si stihli odchytiť ešte aj Michala. Večer ďalej pokračoval približne do 22. hodiny horlivými debatami . Jednoducho, opäť ďalší a úspešný Startup Grind Bratislava.

4
Ten nasledujúci sa bude konať už v stredu 16. decembra, tentokrát v priestoroch Fakulty Managementu Univerzity Komenského. Čas zostáva klasicky rovnaký, a teda vás organizátori čakajú od 18:00, samotné interview začne o 19. A kto bude hosťom? Zakladateľ a člen predstavenstva najväčšieho kamenného predajcu spotrebnej elektroniky a súvisiacich služieb v Strednej Európe, NAY elektrodom – Peter Zálešák. Event bude výnimočný aj svojou vianočnou atmosférou.

Nenechajte si ujsť posledný startup event roku 2015 a zaregistrujte si svoj študentský zľavnený lístok už teraz!