Pridané dňa od oko

img22. októbra sa konal event venovaný predovšetkým fanúšikom počítačových hier. Tentokrát si Startup Grind Bratislava ako hosťa vybral Filipa Fischera. Sme presvedčení o tom, že každý z vás už počul o svetových hrách ako TrainStation či Emporea, no možno neviete, že za nimi stojí najväčšie herné štúdio na Slovensku – PixelFederation. A práve spoluzakladateľ tohto štúdia je spomínaný Filip. Okrem toho Filip založil projekt Fun2Robots a spoluzaložil Game Dev Hub (momentálne iba v Prahe) a najaktuálnejší projekt – Charged Monkey.

 

Večerný program v priestoroch bratislavského RubixLabu odštartoval Dušan Duffek, moderátor celého večera a spoluzakladateľ spomínaného medzinárodného inkubátora RubixLab. Filip Fischer v následnom hodinovom rozhovore prezradil množstvo zaujímavostí zo života, ako súkromného tak aj pracovného, vrátane jeho názorov na súčasné trendy, herný biznis ako taký, startupy a podnikateľské prostredie, ktoré v súčasnosti máme. Celý rozhovor s Filipom si môžete pozrieť vo videu nižšie.

 

Pre hostí bol pripravený aj malý bonus a síce, že sa celý večer niesol v retro štýle. Nápoje v ich starých pôvodných baleniach, ako si ich môžeme pamätať spred dávnych rokov ale aj žuvačky Pedro s tetovačkami. Sám hlavný spíker dostal na znak vďaky balíček takýchto retro pochutín, z čoho bol viditeľne nadšený! :)

 

Večer sa niesol vo veľmi uvoľnenej a pohodovej atmosfére. Po ukončení oficiálneho programu sa niekoľko desiatok návštevníkov tretieho Startup Grind vrátane Filipa Fischera pustilo do networkingu, ktorý sa niesol hlavne v tematike hier a herného biznisu. Ak vám náhodou tretie pokračovanie tejto inšpiratívnej série rozhovorov ušlo, môžete si ho dodatočne pozrieť v priloženom videu.

 

Už teraz je však známy termín štvrtého Startup Grind, ktorého hlavnou tvárou bude šéf jednej z najúspešnejších slovenských spoločností Michal Štencl zo spoločnosti Sygic, ktorá je autorom najsťahovanejšej offline navigácie na svete. Michala môžete na eventoch málokedy stretnúť rozprávať o svojich začiatkoch a o tom, ako vybudoval globálne úspešnú spoločnosť. Aj preto by ste si štvrté pokračovanie Startup Grind, ktoré sa uskutoční už 19.11.2015 o 18:00 v bratislavskom Impact Hub, rozhodne nemali nechať ujsť. Svoj lístok, za študentskú cenu, si môžete kúpiť už teraz TU .  Mali by ste sa však poponáhľať, pretože lístky sa veľmi rýchlo míňajú! :)