Pridané dňa od Michal Makas

azu logo

 

Sme jednoducho študenti pre študentov. Snažíme sa Vám pomôcť prepojiť školu s praxou a sme radi, že sa naše rady postupne rozrastajú.

 

Tento semester absolvujeme v plnom prúde workshopy postupne na každej
z fakúlt a to v dvoch moduloch: SPOZNAJ SÁM SEBA a PODNIK A PODNIKANIE.

 

Modul SPOZNAJ SÁM SEBA

 

Cieľom modulu je spoznať a objaviť svoje silné a slabé stránky, základy komunikácie či správne nastavenie mysle.

 

Zatiaľ sme absolvovali:

 

  1. Nedá sa nekomunikovať – rétorika
  2. Čertovo kolo – vplyv informácii na výsledky
  3. Stanovenie cieľov

 

Vedie ich p. Lihotský, ktorý nám vie jednoducho priblížiť jednotlivé moduly a spoločnými silami sa snažíme nájsť tie správne odpovede na položené otázky. Naučili sme sa základy komunikácie, ako si správne nastaviť myseľ a stanoviť si ciele, ktoré aj dosiahneme…

 

Modul PODNIK A PODNIKANIE

 

Pomáha študentom zodpovedať na základné otázky ako, kde a prečo začať podnikať, na čo si treba dať pozor. Každý workshop je špecifický, lebo ho vždy vedie iný človek, samozrejme, z podnikateľského fachu.

 

Prešli sme si témami:

 

  1. Problém je príležitosť – vznik podnikateľského nápadu
  2. Analýza trhu a konkurencie – SMART stanovenie cieľov z pohľadu firmy
  3. Online marketing – reputačný manažment a 13 najčastejších chýb e-shopov

 

Konajú sa každý druhý týždeň na inej fakulte STU a je skvelé počúvať názory jednotlivých speakrov, ktorí vedú podujatie. Už len to nadšenie pre prácu, ktorá ich baví, ma motivuje k začiatkom vlastných aktivít. Veľa poznatkov aplikujem v živote už teraz, či už v škole alebo začínajúcom podnikaní.

 

A prečo by ste sa mali zúčastniť?

 

Nielenže spoznáte bližšie svojich spolužiakov z Vašej fakulty, ale aj iných z celej STU, ale získate aj jedinečné informácie
a poznatky, ktoré verím, že naštartujú rôzne aktivity počas štúdia. Či už to bude podnikanie alebo akákoľvek iná činnosť. Ako sme sa na workshopoch dozvedeli, každá pomocná ruka je dobrá, no obzvlášť tá, ktorá sa zaujíma o úplne inú oblasť ako ja.

 

Blížime sa pomaličky ku koncu semestra a zároveň aj k posledným workshopom tohto kalendárneho roka. Úprimne mi to bude chýbať, lebo každá aktivita nad rámec školy, aj keď sa absolútne netýka tvojho odboru, ti dá minimálne motiváciu a vznikajú z toho skvelé projekty.

 

Okrem skvelého tímu ľudí, ktorí ma motivovali k sebavzdelávaniu, som získala nespočetne veľa tipov, dobrých rád do podnikania a asi najdôležitejšiu vec- kontakty. Najlepšie na tom všetkom je, že AZU mi to poskytlo absolútne zadarmo
a v bežnom živote za kadejaké kurzy
a tipy z knižiek platia ľudia nemalé peniaze. Preto je to pre mňa ako študenta možnosť začať tvoriť a naštartovať svoju kariéru aj popri škole, aj keď na to nie je toľko času, ako by som si predstavovala.

 

Ale aj v tomto ma AZU naučilo – kde je vôľa, tam je cesta a nič nie je nemožné.