Pamätáte sa na minuloročnú Lámavicu? Ja veľmi nie, ale to je už iný príbeh. Tí čo sa v mojom príbehu našli, ale aj tí, čo s pamäťou problém nemajú, dávajte pozor. Naskytá sa totiž nová šanca napraviť svoje hriechy. Veď sme predsa o rok starší, a teda aj skúsenejší a múdrejší. Alebo aj nie. Dôvod je jasný už v utorok, 13. marca sa koná Lámavica roku 2018. Tento rok však nastane zmena, k študentom Slovenskej technickej univerzity sa totižto pridajú aj študenti Univerzity ekonomickej. Začínam mať strach. Aj vy? Vyzerá to na dosť dobrú párty. Nehovoriac o tom, že line-up je ako zvyčajne nabitý zaujímavými menami, napríklad INEKAFE, Separ, Igor Kmeťo ml., MATAMAR a ďalší.

V prípade že, ste sa Lámavice ešte nikdy nezúčastnili ( je vám to odpustené, len v prípade, že ste tu noví, čiže v prvom ročníku) článok z poslednej Lámavice vám načrtne atmosféru tohto podujatia:

Dňa 6.4.2017 ste  v Inchebe Expo Aréne mohli zažiť jednu z ďalších skvelých akcií pre študentov s názvom Lámavica STU. Ako už názov napovedá lámať sa mohli srdcia, zlámať ste sa mohli na schodoch alebo vás s veľkou pravdepodobnosťou zlomil alkohol. V každom prípade sa určite lámal aj rekord a to v počte vynikajúcich interpretov, ktorí boli súčasťou veľmi rozmanitého line-upu. Na úvod to roztočil DJ Kajo, ktorý svojím výkonom naznačil, že to bude veľká žúrka. Počas jeho vystúpenia sa Incheba začala pekne zapĺňať nahodenými dievčatami a vyštramákovanými chlapcami, ktorí od tohto večera  veľa očakávali. A ich očakávania hneď nato splnila skupina Polemic, ktorá spolu s Horkýže Slíže bola hlavným bodom programu, ktorí nalomili každého, kto do poslednej chvíle váhal túto udalosť navštíviť. Mix ska s reggea a následná dávka známych rockových pesničiek prinútili každého zísť dole k pódiu a zaspievať si tú svoju. Tá moja bola jednoznačne Komplikovaná, ktorá vystihovala celé moje pôsobenie v rámci tejto akcie, samozrejme v pozitívnom zmysle. Menšia výmena publika mohla nastať na prelome štvrtka s piatkom, kedy došlo aj k prelomu žánrovému, a na scénu sa dostali Cigo a Otis. Hip-hopové duše si prišli na svoje a takmer celú hodinu sa mohli s rukou zdvihnutou nad hlavou pohupovať v tomto rytme. Do rána ostávalo ešte pár hodín a zábava sa ani zďaleka nekončila, na scénu totižto prišli dvaja bezkonkurenční DJ-i a to Milan Lieskovský a Emtydee. Kto ešte vládal ten tancoval, kto nevládal aj tak tancoval, pretože DJ-ské pulty miešali rytmy, ktorá ťa proste nenechali len tak vychladnúť. Akcia to teda bola nadmieru úspešná, každí si z nej odnášal zážitky, na ktoré len tak ľahko nezabudne, za čo patrí pochvala aj organizátorom, ktorí sa postarali o tom, aby si napríklad nečakal v dlhom rade, alebo aby si si mal kam odložiť svoje veci, ktoré si mohol potenciálne stratiť pri skákaní pred stageom. Taktiež pre teba pripravili tombolu, takže ak si nič nestratil, mohol si prísť domov ešte aj o niečo bohatší.

A teraz už od vás očakávame len to, že si kúpite lístok, zoberiete všetkých kamarátov a vidíme sa v utorok v Inchebe. Zábave zdar.

Pavlína Mojská

lamavica28235128_1590838047618026_5201731130668961660_o