press plugin13 showroom

PlugIN ’17

Dvojdňový hudobný workshop s pestrým programom

11. a 12. novembra bude kultúrne centrum Komplex K miestom pre každého, kto sa zaujíma o zvuk a hudbu. Prednášky o akustike, monitoringu v štúdiu a technických aspektoch snímania zvuku odprezentujú odborníci zo spoločnosti G-tec: Zdenko Nosko a Boris Seitler. Páni Nosko a Seitler pracovali na mnohých veľkých projektoch pre Slovenský rozhlas a televíziu a navrhovali akustiku vo viacerých nahrávacích štúdiách.

Aké možnosti tvorby ponúka Ableton, ukáže účastníkom absolvent SAE Institute Mike Preset. Hudobné semináre o nahrávaní, úprave stôp a použití efektov doplnia rozhovory o live setupoch.Priestor štúdia KΩPLEX ponúka možnosť vypočuť si nahrávky na profesionálnych reproduktoroch v akusticky ošetrenom prostredí, pohrať sa s hardvérovými mašinkami a zadžemovať s FNX-om.Label spot je miesto pre diskusiu so zástupcami slovenských vydavateľstiev, ktorí si vypočujú vaše nahrávky, a poradia s otázkami ohľadom vydávania hudby.

press plugin15

 

Počas oboch dní tu budú vystavené kontroléry a DJ technika, trh s platňami a zóna na oddych, v ktorej atmosféru vytvorí holandský umelec TRW svojim live aktom na modular systeme.Program prvého dňa uzavrie audio vizuálnym koncertom projekt Perial + •••.
Perial v tomto roku vydal LP album Stellaressence na kanadskom vydavateľstve DMT a pokiaľ vás zaujíma aj jeho live setup, interview začína o 19 tej. Nedeľu začneme prezentáciou s Martinom Ružinským o DJingu, po ňom nasleduje Zoli Tóth s témou analógové zariadenia v modernom mixe a masteringu. Zoli Tóth sa podiela na mnohých slovenských a českých produkciach, napr. pre SuperStar.

 

press plugin13

 

Skladateľ, multiinštrumentalista a elektronický producent Stroon urobí bodku za celým podujatím – koncertom na vibrafón a elektrickú gitaru sprevádzanú jemnými prvkami elektroniky.Cieľom nášho workshopu je prepojiť hudobných nadšencov, producentov, umelcov, vydavateľstvá i firmy z hudobného priemyslu a odprezentovať zaujímavý program, ktorý ako občianske združenie Creative Urban Event vytvárame.  Milujeme hudbu.+

Komplex K sa nachádza v Kittsee, dedinke za Bratislavou.
Detailný program nájdete na www.plugin17.eu .

Workshop nie je financovaný zo žiadnych fondov a je zadarmo pre každého. Kto chce, môže podujatie podporiť dobrovoľným príspevkom.