Ako hovorí stará pranostika: “Aj smokliwe nowembre gest fajne / když sedlaku chechocež se na Pančlajne.” Ba čo viac, najslovutnejšia stand-up show Pančlajn vo svojom novembrovom vydaní vychytala samé jedničky.

Nielen, že sa bude konať v magický dátum 11. 11., ale aj na pódiu KC Dunaj sa postaví jedna jednička vedľa druhej: Juraj Šoko Tabaček, Rado Ondřejíček, Gabo Žifčák, Jakub Ptačin, Antonios Vlachou, Samo Trnka a Miro Ardon, ktorý sa v tejto show predstaví po prvýkrát.

Ardon 1“Pančlajn je jeden z najväčších a pre mnohých, vrátane mňa, aj najlepší stand-up na Slovensku. Pre mňa ako komika venujúceho sa stand-upu je to pocta a samozrejme aj veľká výzva,” hovorí o svojej premiére v bratislavskej show Miro Ardon, ktorý svoj humoristický talent cibrí napríklad v trnavskom stand-up Žarty bokom. “Zabávanie ľudí vnímam ako svoje životné poslanie. Stand- up je jednou z foriem ako toto poslanie môžem plniť. Dobrý stand-up by mal v prvom rade pobaviť. To je jeho prvoradá úloha. Ale tak, ako sú rôzne druhy publika, tak sú aj rôzne druhy stand-upu, Ja osobne mám rád ak má stand-up aj nejakú myšlienku, ak o niečom vypovedá alebo na niečo upozorňuje,” pokračuje Ardon, ktorý na tento formát nechodí len vystupovať, ale aj ako divák. “Veľmi rád chodím na takéto akcie. Načerpať inšpiráciu, poučiť sa. Momentálne na slovenskej scéne je mojím najobľúbenejším komikom asi Juraj Šoko Tabaček.”

Na novembrovom Pančlajne vystúpia:

Juraj Šoko Tabaček

Numerologička mu predpovedala problémy s vaječníkmi, ale to len preto, že vtedy ešte nemal bradu. Odkedy ju má, prešli ho. Bradu. Vaječníky. No. Toto veľké číslo improvizácie zvláda aj stand-up na jedničku s hviezdičkou. Je to taká naša humoristická bifľoška. Len odpisovať sa nedá; tento exemplár je nekopírovateľný.

Rado Ondřejíček

V škole zbieral jedničky zo sarkazmu a päťky z etiky. Narodil sa v znamení trolla a veštici predpovedal, že bude mať jedného veľmi nepríjemného klienta. Poznáte z internetu, z kníhkupectiev a už potom odnikiaľ – preto je Pančlajn jedna z mála príležitostí zrieť ho naživo. Nuž, zrejte zrite dojdite.

Gabo Žifčák

Keď ho mamka vzala na prvé sväté veštenie, vyjedol veštici tarot z kariet. Pri veštení z dlanemu našla za nechtami oškvarky a keď sa ho pýtala na dátum narodenia, malý Gabko uviedol: “O trištvrte na obed”. U nás sa uvedie so šarmom sebe vlastným, ale my sa budeme radšej spoliehať na jeho humor.

Jakub Ptačin

Keď numerologička zrátala, aké je toto vlastne číslo, zlomila nad ním kyvadlo. Svoju menšiu telesnú výšku si Jakub už odmala kompenzuje nižším vzrastom. Akonáhle však vyjde na pódium, dokáže ho zaplniť, nech je hocijako veľké. Veď sa aj tak hovorí – v zdravom tele zdravý Powerpoint.

Antonios Vlachou

Už odmala bol Grék, ale rodičia mu to nikdy nevyčítali. V predškolskom veku ho homeopatička nedopatrením predávkovala oscillococcinom, následkom čoho ostal do konca života pripútaný k vlastným nohám. Príde po nich na Pančlajn. Príďte sa mu na ne podívať.

Miro Ardon

Prvobežec prinesený z trnavskej scény Žarty bokom. Večne v konflikte záujmov, keďže má rád autá a ľúbi si vypiť. Vo Viedni sa mohol dostať na baletnú školu, ale nikdy si nepodal prihlášku a ani nikdy netancoval balet. Príďte si pozrieť jeho stand-up.

panclajnSamo Trnka

Už v prvej triede sa prejavil ako mimoriadny talent, ako prvý z triedy dokázal v šlabikári zamastiť každú stranu tlačenkou. Súc narodený v znamení rezňa, v škole exceloval najmä cez desiatovú prestávku. Je konferenciérom tejto show a svojich účinkujúcich nezje iba preto, že ho v zákulisí produkcia kŕmi chlebíčkami.

11. 11. (streda)

Štart: 20:00 hod.

Vstup: 11€ / 10€ v predpredaji v bare v KC Dunaj

Event: www.fb.com/events/420905184786049

Video: https://www.youtube.com/watch?v=jnR6tiKOlvs&feature=youtu.be