Bystrý stand-up Pančlajn pre bystré publikum načína tretí rok
Prajeme všetko najlepšie ! 

cover

Ani sme sa nenazdali a máme za sebou dva roky Pančlajnu. By napísal niekto nenazdalý. Ale ja som sa nazdal. Dva roky Pančlajnu znamená 21 stand-upov, 21 osláv humoru, 21 večerov plných strachu, či to vyjde a veľkej radosti, keď je po tom a nikto nechce naspäť  vstupné. Ja sa práveže čudujem, že sú to iba dva roky, lebo som od chlebíčkov pribral ako po štyroch,” hovorí konferenciér stand-up comedy show Pančlajn Samo Trnka, ktorý ju osobne sprevádza mesiac čo mesiac. V stredu 13. januára uvedie v KC Dunaj už jej 22. vydanie. O duševný wellness, jacuzzi humoru, saunu vtipu a thajskú masáž bránice sa okrem neho postarajú Juraj Šoko Tabaček, Rado Ondřejíček, Matej Sajfa Cifra, Dano Čistý, Kubo Gulík a Docent Sedliak. Hudobným hosťom bude pesničkárka Mirka Miškechová.

A9Od začiatku sme chceli na Pančlajn pritiahnuť publikum pozornejšie a náročnejšie, ba hádam až intelektuálnejšie. To sa nám – chvalabohu, ale niekedy žiaľbohu, tak vcelku určite chvalabohu, ale keď si človek chystá materiál, tak žiaľbohu – podarilo. A to je pre mňa najväčší zázrak a ja velice pekne ďakujem každému jednému, čo sa na nás príde podívať,” spomína Samo a na otázku, čo je pre neho osobne motiváciou do ďalšieho obdobia odpovedá: “Neposrať to, čo sa nám zatiaľ podarilo a naďalej dávať kamarátom zo stand-upu možnosť vystupovať pred publikom, ktoré bystro reaguje aj na narážky, ktoré inde zaniknú. A ešte pracovať na svojich stand-upistických rezervách. Jedného dňa sa ten stand-up, boha, už musím naučiť.” Samo otázku budúcnosti ďalej mení na piranie. “Ako sa hovorí, ťažko sa predpovedá, najmä budúcnosť. Radšej si budem priať: aby sa ľuďom stand-up nezunoval a aby ich bavil najmä Pančlajn, lebo – ako je zrejmé – je zo všetkých stand-upových scén najslovutnejší.” A má tajný sen, koho by mohol ešte zlánáriť na Pančlajn? “No, nie úplne na Pančlajn, ale páčilo by sa mi zlákať Pauhofovú. Ale to je tajný sen, hlavne pred manželkou,” dodáva so smiechom. Ako inak.

Januárový Pančlajn poctia títo stand-upisti:

Juraj Šoko Tabaček

Na Tri krále sa smú rozbaliť salónky a kolekcie, ale vy ste ich isto vyžrali ešte pred prvou Máriinou kontrakciou. Nesmúťte, na našom stromčeku visí jedna riadne dlhá ozdoba. Trochu moc šuští, natvrdlo sa hihňá, ale dobrá je ako šlak. Tak šup pod náš stromček, nech vás nepredbehne pažravý brat.

Rado Ondřejíček

Keby visel na stromčeku, je to ten stvrdnutý kyslý žužu. Keby bol pod stromčekom, je to parfém od sestry s odkazom „Smrdíš!“ Akonáhle je ale na pódiu, je to presne tá zmes hravého a krutého humoru, ktorá zjavuje pravdu. Alebo aj nezjavuje. To je jedno, hlavne je to zážitok.

Matej Sajfa Cifra

Keby bol jedným z Troch kráľov, Ježiš podnes deň nemá myrhu. Na minulý Pančlajn nestihol dôjsť. Tak sme za ním poslali pastuškov s dobrou zvesťou a jedným pekne ostrým čuvačom. Tentoraz nám hádam ovečka z košiara nevybehne.

Dano Čistý

V každej várke silvestrovskej zábavnej pyrotechniky býva jeden úplne špeciálny nepodarok. Nie taký, ktorý iba nevybuchne – práveže vybuchne, ale tak spektakulárne podivne, že si človek praje, aby také boli všetky. Ale reč je o Danovi Čistom. Ten nám stačí radšej len jeden.

Jakub Gulík

Stand-up priťahuje rôzne vyšinuté existencie, čo je prirodzené, lebo nemôže byť normálny nikto, kto sa vyžíva v táraní pred veľa živými ľuďmi. Podnes deň sme nezistili, čo za mrzkú poruchu má Jakub, ale odpúšťame mu, lebo je veľmi vtipný.

Docent Sedliak

Zo všetkých výstredných povolaní, ktoré môže stand-upista vo svojom súkromnom živote robiť má Docent to najnepravdepodobnejšie – výskumník v odbore telovýchovy. Oblečte si obľúbené trenírky a tielko a príďte si s ním precvičiť bránicu.

Samo Trnka

Keď ho vzali na dovolenke do wellnessu, kričal na pani s uterákmi, čo sú za wellness, keď nemajú rezne. Pre Trnku je najlepší wellness pobyt v zákulisiach, kde sa podáva občerstvenie. Občas sa pri tom dá ukecať aj na vystúpenie.

Mirka Miškechová

Keď sa povie pesničkárka, väčšinou si človek predstaví zádumčivú vílu Cililink, ktorá spieva o tom, že má emócie, ktoré preciťuje. Nie, že by Mirka nebola zádumčivá a nemala emócie, ale chvalabohu si zo sveta robí skôr srandu.